Leasing samochodów używanych – zbiór najważniejszych informacji

Leasing samochodów używanych – zbiór najważniejszych informacji

Salony samochodowe oprócz obsługi klientów fizycznych, bardzo często spotykają się z pytaniami o leasing aut używanych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ leasing to najpopularniejsza forma finansowania. Przez wielu ekspertów motoryzacyjnych leasing jest uznawany za lepsze rozwiązanie niż kupno samochodu za pomocą gotówki lub poprzez wynajem długoterminowy. Chcesz nabyć w tani sposób używane auto? To zdecyduj się na leasing. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego leasing używanego auta się opłaca. 

Na jaki leasing powinny się zdecydować osoby początkujące?

Jako przedsiębiorca, który chce nabyć auto drogą leasingu, musisz wiedzieć, że prawo wyróżnia dwa rodzaje takiej formy finansowania: operacyjną i finansową. Pierwszy rodzaj pozwala na wliczenie wstępnej kwoty, która stanowi wkład własny oraz miesięcznej raty w koszty uzyskania przychodu. 

Jednocześnie przy takim rozwiązaniu przedsiębiorca nie może odliczyć raty za amortyzację. Powodem jest to, że leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu. 

Leasing finansowy z kolei pozwala jedynie wliczyć w koszty część raty, a także koszty amortyzacji. Jednak w praktyce to mniej korzystna forma finansowania, niż leasing operacyjny, dlatego jest rzadziej wybierana przez polskich przedsiębiorców. 

Dlaczego warto zdecydować się na leasing używanych aut?

Rozwiązanie, jakim jest nabycie samochodu używanego, kierowany jest zarówno do doświadczonych przedsiębiorców, jak i tych nowych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

Leasing jest świetnym rozwiązaniem, pozwalającym stworzyć od samego początku własną flotę, a także dysponować pojazdem niezbędnym do prowadzenia firmy. 

Wśród wielu propozycji niezwykle popularny jest model seat ateca. Leasing można sfinalizować już w ciągu kilku dni od spotkania z pracownikiem, zajmującym się kwestiami leasingu w danym salonie motoryzacyjnym. Przykładowo, jeśli interesuje Cię seat ateca, leasing, wtedy będzie możliwy w salonie marki Seat.